צבע כן משנה!

הדבר מספר אחד שמיד יקבע את הטון עבור אתר האינטרנט שלכם כשאורח מגיע הוא הצבעים. מסיבה זו, בחירת צבעים היא אחד הדברים הראשונים והחשובים כשניגשים לבניית אתר. על מה צריך לחשוב על כשמדובר בצבעי האתר שלכם?

אל תתעלמו מהמיתוג

הטעות הגדולה ביותר היא להתעלם מהצבעים של המותג בעת בניית האתר. אם לחברה יש כבר לוגו ואולי אפילו צבעים ספציפיים המשמשים באריזת מוצר וחומר שיווקי אחר, האתר צריך ללכת בעקבות המיתוג (אלא אם החברה מתבצעתשדרוג/ שינוי). צבעים עקביים גם אסתטיים יותר וגם בונים אמון במותג שלך.

להשתמש בפלטת צבעים

יש שפע של אלה באינטרנט, כך שאין תירוץ. כלי פלטות הצבעים יספקו צבעי משלימים, צבעים מנוגדים, וכן שורה ארוכה של אפשרויות אחרות לבחירה. לעתים קרובות ניתן גם לבחור את קוד hex הספציפי של צבע ולהשתמש בו כבסיס להתחלה. אם זה המקרה, אז כאשר הנכם או נותני השירות שלכם ניגשים לבניית אתר ועיצובו יש צורך להתחיל עם צבעי הלוגו של החברה ולעבוד משם.

עיצוב צריך להיות מעשי

ייתכן שיהיו צבעים אהובים, אבל האתר שלכם גם צריך להיראות מושך. טקסט צריך להיות קריא בקלות ומונגש, מה שאומר ניגודיות גבוהה בין צבע טקסט וגרפיקת רקע. זה חשוב במיוחד אם אם המבקרים באתר זקוקים להנגשה. כמו כן, וודאו כי הכפתור עם הקריאה לפעולה בולט. כלומר, זה לא חייב תמיד לכלול את ערכת הצבעים המדויקת, בכדי ליצור מיקוד על כפתור ההמרה.

אל תשכחו פסיכולוגיה

אנו מקשרים צבעים מסוימים עם רגשות בפרט. זה קורה באופן לא מודע. בגלל זה צריך לבחור את הצבעים המתאימים עבור הרגשות שהמבקרים יחוו באתר שלך. לדוגמא, מסעדות צריכות להתרחק צבעים בוציים שגורמים לדברים להיראות לא מעוררי תיאבון. רפואה לכיוון לבן מפני שאנחנו מקשרים את הצבע הלבן עם ניקיון ובריאות. אם הנושא חשוב לכם עשו חיפוש טוב למידע על פסיכולוגיית הצבעים ומשם יהיה רעיון טוב של איפה להתחיל.

#צבעכןמשנה #מיתוג #עיצובאתר #בנייתאתרבנייתאתרוויקסעיצובאתרבנייתאתרים #פלטתצבעים

  פוסטים אחרונים  
  ארכיון  
  חיפוש לפי תגיות  
אין עדיין תגים.
  עקבו אחרינו  
  • Facebook - Black Circle
  • Google+ - Black Circle